Идет волк по улице
Вздыхая на ходу
Вот заиньку ему хочется схавать
На ходу.
Показал садовод
Черный гном
Вікторія Г.
Из трубы идет дымок
Скоро мама в дверь зайдет
Мама кушать сварит нам
А потом играть мы будем.
Идет волк по улице
Разбегайтесь люди
Эй спасайтесь старики
Или вас убьют.
Показал садовод
После зимней стужи
Скоро яблоки расцветут
После зимней стужи.
Високи показники по данному субтесту говорять о досить розвиненной уяві і до поетичного сприйняття краси навколишнього світу
Найбільш низький показник по тесту "Римування" отримав Артем К. Дитина не змогла виконати завдання, отримала 0 баллів.
2 субтест "Використання предметів" (варіанти вживання) – результати наведенні у таблиці В.3. Слід зазначити що, усі діти достатньо швидко вигадували відповіді. Найбільше відповідей приходилось на категорію "Створення виробів, іграшок". Відповіді колебляться від 6 до 38 баллів.
Відповіді з найбільш високими баллами Міхаіл К.:
Корабель, шапку, костер распалить, завернуть в нее что-то, кроссворды разгадывать, решать примеры в газете, наклеить на дверь при ремонте, положить на пол при ремонте, заворачивать гвозди, обрезанные волосы заворачивать, на ноги одевать, вытереть грязь, пыль, моль заворачивать, ставить обувь.
Відповіді з найбільш низькими баллами Вікторія Г.:
Самолетик, постелить под рыбу, читать, банку заворачивать, покрасить и сделать из нее обои, завернуть рыбу, вместо слюнявчика, игрушки делать.
3 субтест "Словесна асоціація", результати наведенні у таблиці В.4.
Розмах по кількостей відповідей від 0 до 24 баллів. Завдання для дітей було легким, тільки у одного хлопця виникли затруднення. Також була одна оригінальна відповідь у Дарьї Л за яку вона отримала 5 баллів. Відповідь книга авторська. Далі приведено приклади з найбільш високими показниками
Дарья Л. відповіді:
Авторська,веселая, грустная, страшная, неинтересные (библия), хорошая, с хорошим концом, с плохим концом.
Аліна П відповіді:
Черные, жатые, мятые, красные, старые, клевые.
У таблиці В.5. ми підвили підсумок трьох субтестів з вербальної творчості. Потім вирахували середній показник.
Ср.б.= Общ.сумма баллів/кол-во дітей
Ср.б= 602/15=40,13 баллов.
Ми бачимо, що 40% - дітей мають рівень нижче середнього, 20% - середній показник, а 40% - мають показники висче середнього баллу.
По проведенню діагностики творчих здібностей за допомогою вербальних та невербальних тестів ми отримали наступні результати:
Невербальна творчість: Вербальна творчість:
53,3% - високий рівень; 40% - високой рівень;
20% - середні рівень; 20% - середній рівень;
26,7% - низький рівень. 40% - низький рівень.
Тобто при діагностиці творчих здібностей у группі "Дзвіночок" віком від 6-7 років, приймали участь 15 дітей. По результатам тестування ми побачили що, невербальна творчість розвинена трохи більше, що свідчить про те що дітям легше проявляти себе у малюнках ніж у вербальній творчості, що пов’язано з розвиненностю речового апарату, та недостатня кількість словникового запасу, що недає можливість дитині повною мірою, яскраво висловити свї думки та почуття, у малюнках дитина почуває себе більш обізнаною, відкритою і має можливість різноманітно виявити свлю особистість. На діаграммі (рис. 3.4) зведенні результати вербальної і невербальної творчості.
У результаті виконаної роботи можна зробити наступні висновки.
Діалектичне мислення називають творчим мисленням. Це розумовий процес, вироблюваний дитиною в процесі її рішення.
У дошкільників, у тому числі в дитячих садах, необхідно виявляти і розвивати інтелектуально-творчі задатки. Ефективні розвиваючі ігри і комплекс методів фантазування (з вигадуванням казок) та розвитку творчої уяви.
У дітей дошкільного віку здатності до творчості розвиваються поступово, проходячи кілька стадій розвитку. Ці стадії протікають послідовно: перш ніж бути готовим до наступної стадії, дитина обов'язково повинна оволодіти якостями, які формуються на існуючих.
Більше про педагогіку:
Аналіз психолого–педагогічної літератури з проблеми дослідження
У дошкільній педагогіці почалися дослідження по відбору і систематизації природознавчих знань, що відображають провідні закономірності живої і неживої природи. У дослідженнях, присвячених живій природі, як ведучій була вибрана закономірність, якою підкоряється життя будь-якого організму, а саме зал ...
Організація керування самостійною руховою діяльністю
дітей
Фізичний розвиток дитини, стан її здоров'я, рухова підготовленість залежать від тих умов, у яких вона живе, та запропонованого загального режиму, невід'ємною частиною якого є руховий режим. До його змісту входять комплекс організаційних форм фізичної культури (заняття, ранкова гімнастика, фізкультх ...
Історичні витоки ступеневої освіти
Як зазначалося вище, на сучасному етапі однією із системних тенденцій розвитку закордонної освіти є прийняття у більшості країн світу трьохступеневої системи вищої освіти (бакалаврат – магістратура – докторантура). Важливим є висвітлення історії ступеневої освіти, адже йдеться про європейські тради ...