Загальна характеристика досвіду проведення ігрової діяльності молодших школярів

Матеріали по педагогіці » Використання дидактичних ігор на уроках математики » Загальна характеристика досвіду проведення ігрової діяльності молодших школярів

Страница 1

Працюючи з молодшим школярами вчителю треба багато знати і вміти, щоб пробудити в дітей живий інтерес до знань, не погасити ті крихітні вогники захоплення в очах, що спалахують під час першої зустрічі з школою. Тому кожен педагог, який любить дітей, прагне не тільки навчити їх, а й зробити перебування своїх вихованців у класі цікавим, насиченим. Головним, надійним і випробуваним помічником учителя в цій справі вважаю гру.

Засвоєння математики супроводжується значним розумовим напруженням учнів. Для запобігання їхньому перевтомленню існує чимало різноманітних методів і прийомів. Традиційною і загальновизнаною є гра, особливо рухлива. Вона підвищує працездатність, сприяє фізичному розвитку дітей, формує в них конкретні уявлення про явища навколишнього, полегшує оволодіння абстрактними поняттями. В ігровій діяльності пізнавальна, розвивальна і виховна функції взаємопов’язані.

Дидактичне призначення математичних ігор різноманітне. Це й ознайомлення школярів з новим матеріалом, його закріплення, повторення раніше набутих знань, обчислювальних умінь і навичок. Доцільною формою є змагання між окремими учнями і групами дітей.

Вибір гри і час її проведення визначає класовод, враховуючи вимоги навчальної програми на кожному етапі засвоєння.

«Першокласники активно включаються в ігрову діяльність на кожному уроці. Мені ж завжди надзвичайно цікаво проводити з ними уроки математики, - пише вчителька Б.Є. Бончак, - в процесі нашої спільної роботи виникли нові ігри, в яких ми залюбки граємося разом їх особливість у тому, що кожна гра містить віршоване завдання. Оформлення до гри найпростіше: контурні малюнки кольоровою крейдою на дошці (дерево, хатинка, галявинка та ін.) у поєднанні з ілюстративним лічильним матеріалом (сунички, рибки, зайченята та ін.). Звичайно, якщо в класі є магнітна дошка, це полегшить завдання вчителя. Коли ж вона відсутня, теж не біда, оскільки малюнки легко прикріплюються пластиліновими кульками (за умови, що дошка суха). Всього кілька хвилин — і оформлення до гри готове.

Всі ігри для зручності я поділила на групи.

І група — ігри, в яких треба виконати певну математичну дію.

Перед уроком готую на дошці завдання і закриваю ширмою (зображено 5 зайчат, під якими — приклади: 5+5; 7 + 3; 9 + 1; 6+4; 8+2). На початку гри читаю вірш:

Зайченята — сірі спинки Заховались за ялинки,

А оцих зайчаток п’ять

На галявині сидять.

Не ховаються в затінок,

Бо нема у них ялинок.

Нумо, діти, поможіть

їм ялинки посадить.

1 учень працює на дошці: розв’язує приклади і ,біля кожного зайчика «садить» (прикріплює) ялинку. З перших днів діти мають засвоїти головне правило гри: на дошці можуть бути помилки, але я не виправлятиму їх у ході роботи. Тому всі школярі, що виконують завдання в зошитах, не намагаються списувати з дошки готові відповіді, а працюють самостійно. Під час перевірки кажу:

— Побачимо, скільки ялинок посадив (ім’я учня). Колективно з’ясовуємо, чи немає на дошці помилок.

Якщо учень розв’язував 5 прикладів, але правильно виконав лише 3, значить, він посадив для зайченят З ялинки. Решту — 2 ялинки — знімаймо. Їх садить той зі школярів, хто напише на дошці правильні відповіді. Підсумовуючи гру, звертаюсь до дітей:

Страницы: 1 2 3 4 5

Більше про педагогіку:

Оцінювання лабораторних робіт
За основу оцінювання лабораторних робіт прийнято брати систему оцінювання розроблену методистом В. Паламарчуком. У його системі оцінювання 11-12 балів відповідають такому рівню, коли учень досконально опанував і використовує в пошуковій роботі найголовніші прийоми розумової діяльності: аналіз, порі ...

Нетрадиційні форми організації навчальної діяльності
Крім основної форми проведення уроку існують альтернативні форми проведення уроків, тобто нетрадиційні форми уроків. Ці форми уроків користуються значною популярністю в старшій школі. Їх використання сприяє залученню школярів до самостійної та творчої роботи, розвитку аналітичного мислення. Урок-ле ...

Робота з проведення дитячого експериментування як засобу стимулювання пізнавальної активності старших дошкільнят
Розумове виховання дітей передбачає формування в них активного пізнавального ставлення до навколишнього світу, здатності довільно регулювати свою пізнавальну діяльність, вміння орієнтуватися у різноманітних явищах та предметах. Усе це сприяє створенню внутрішніх передумов, які забезпечують продукти ...

Університетська освіта

Університетська освіта

Навчальна дисципліна “Університетська освіта” є однією з нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки студентів.
Види та значення ігор

Види та значення ігор

Давно відомо, що при розвитку мислення і формуванні особистості важливу роль відіграє не тільки освітній фактор, але і характер ігрової діяльності.

Розділи

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educateua.com