Експериментальна робота щодо формування позитивної мотивації молодших школярів учнів третіх класів

Матеріали по педагогіці » Формування позитивної мотивації навчання за допомогою трудової діяльності » Експериментальна робота щодо формування позитивної мотивації молодших школярів учнів третіх класів

Страница 6

Одного разу вся у сльозах прибігла Іванка і тягнула маму за рукав на сусідський двір. У маленькій домовинці виносили з хати двійню хлопчиків, Іванчиних ровесників.

Змарніла Марія, аж світиться. Все пестить і цілує доньку, а думи в голові, як хмари зливові:

Боже милий, так то моя надія! . А діти мруть .

Не витримала. Від хати до хати бігала розпатлана і страшна:

Шийте, шийте хрести . Вишивайте . Будете жити! Рятуйтеся! Люди запиралися в хаті. Думали, що прийшла пора і на Марію. Не вірять.

Марія побігла додому, взяла на руки Іванку і подибала до церкви. Забила в дзвін на сполох. За хвилю вже всі збіглися. Обцілувала Марія дитину і мовила до людей:

Не повірили! Думаєте здуріла? Та най буде, дітей мені ваших шкода . — на тім зірвала з Іванки сорочечку вишиту.

Дитина на очах зчорніла і померла.

Убивці! Шийте, вишивайте сорочки дітям і собі.

Та й впала мертвою коло доньки . З того часу відійшла хвороба за ліси і моря. А люди ходять у вишиванках. Потім вже не стало потреби у вишитих хрестах. Та матері навчили доньок, а доньки своїх доньок і вже ніхто не обходився без вишитої сорочки, фартуха чи блузки.

Сумуючи За милим, дівчина вишила зозулю .

Люди дали вишиванкам сонце і квіти, листя і ягоди. Радощі і болі життя зашивали жіночі руки у своїх вишиванках.

Носять оту красну одіж і понині по всім світі. Але мало хто відає, звідки прийшла та краса до людей.

Отже, ви сьогодні також будете вишивати хрестиком.

V. Технологія виготовлення виробу.

Спираючись на технологічну картку, нагадую дітям, як виконується шов "хрестик".

— Усі шви українських вишивок діляться на основні і допоміжні. Основні діляться на лічильні та декоративні. Лічильні — це такі шви, де для виконання кожного стібка необхідно лічити нитки тканини. Цими швами виконують геометричні або рослинно-геометризовані орнаменти. До лічильних швів відносять гладь, низинку, різні види мережок, хрест.

Краса і точність орнаменту залежить від правильного рахунку ниток тканини.

Вишивають хрестиком по канві або спеціальній вишивальній тканині.

VI. Планування наступних трудових дій, відбір матеріалів та інструментів. Закріплення нового матеріалу.

VII. Повторення правил безпечної роботи з ножицями, голкою.

VIII. Самостійна робота. (Звучить спокійна мелодія).

Учні, користуючись візерунком, складеним на папері, та позначками на тканині, вишивають.

Фізкультхвилинка.

Руки вгору піднімаєм,

Потім їх ми опускаєм.

А тоді скоріш-скоріш

Плещим, плещим веселіш!

Руки вгору піднімаєм,

Потім знову опускаєм.

А тоді скоріш-скоріш

Тупай, тупай веселіш!

IX. Продовження самостійної роботи.

Методика "Ставлення дитини до навчання в школі"

Завдання цієї методики - визначити вихідну мотивацію навчання у дітей, які вчаться в школі, тобто з'ясувати, чи є у них інтерес до навчання.

Що стосується дітей молодшого шкільного віку, не слід обмежуватися тільки оцінками в 0 балів і в 1 бал, тому що, по-перше, тут також зустрічаються складні питання, на одне з яких дитина може відповісти правильно, а на інше - неправильно, по-друге, відповіді на запропоновані. Для складних питань, на які дитина відповів не повністю, і питань, що допускають частково правильну відповідь, рекомендується застосовувати оцінку 0,5 бала.

Правильною і повною, що заслуговує оцінки в 1 бал, вважається тільки досить розгорнута, досить переконлива відповідь, що не викликає сумнівів з точки зору правильності. Якщо відповідь одностороння і неповна, то вона оцінюється у 0,5 бала. Приміром, повну відповідь на запитання 2 («Навіщо потрібно ходити до школи?») Повинна звучати приблизно так: «Щоб отримувати корисні знання, вміння та навички». Як неповна може бути оцінена така відповідь: «Вчитися». Невірною вважається відповідь, в якій немає натяку на набуття корисних знань, умінь або навичок, наприклад: «Для того, щоб було весело». Якщо після додаткового, уточнюючого питання дитина повністю відповідає на поставлене запитання, то вона отримує 1 бал. Якщо ж дитина частково вже відповіла на це питання і після додаткового питання нічого не змогла до нього додати, то вона отримує 0,5 бала.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Більше про педагогіку:

Зміст естетичного виховання дітей дошкільного віку
Естетичне виховання передбачає формування знань, умінь, навичок, почуттів, інтересів, потреб, оцінок і смаків, які реалізуються в естетичній діяльності дошкільника. Попри певні особливості, зумовлені специфікою дошкільних закладів, належністю дітей до певної вікової групи, його зміст вибудовується ...

Гра як один із найефективніших методів навчання на початковому на середньому етапах засвоєння іноземної мови
Практичне засвоєння іноземної мови неможливе без застосування ефективних методів і прийомів навчання. Комунікативно-ігровий метод навчання – це новий цікавий підхід до вивчення іноземної мови, який забезпечує дійове, зорієнтоване на особистість навчання іншомовного спілкування. Психологічні і фізіо ...

Розробка системи дидактичних ігор на уроках математики в 1 класі
Розробляючи систему дидактичних ігор на уроках математики в 1 класі, потрібно виходити з методичного аналізу поняття дидактична гра, враховувати мету використання ігор на уроках математики, потребу в оптимізації навчального процесу, індивідуальні можливості молодших школярів. При цьому слід дотриму ...

Університетська освіта

Університетська освіта

Навчальна дисципліна “Університетська освіта” є однією з нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки студентів.
Види та значення ігор

Види та значення ігор

Давно відомо, що при розвитку мислення і формуванні особистості важливу роль відіграє не тільки освітній фактор, але і характер ігрової діяльності.

Розділи

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educateua.com