Співробітництво Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського на міжнародному рівні

Матеріали по педагогіці » Документайційно-інформаційна діяльність науково-дослідної частини університету імені Михайла Остроградського » Співробітництво Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського на міжнародному рівні

Страница 1

20-24 січня 2009 року професор Михайло Загірняк та координатор міжнародних програм, професор кафедри екології Валентина Підліснюк відвідали Університет Матейа Бела у місті Банська Бистриця (Словацька Республіка). Метою поїздки була участь у П'ятій міжнародній конференції з питань освіти для сталого розвитку за підтримки Європарламенту, а також проведення багатосторонніх консультацій щодо налагодження співробітництва між університетами, вивчення позитивного досвіду, накопиченого в регіоні та запровадження шляхів його використання, поглиблення міжнародного співробітництва в сфері екологічної освіти та освіти для сталого розвитку. Під час зустрічей обговорювалися питання обмінів викладачами та студентами, запровадження спільних літніх практик, спільного читання лекцій, проведення спільних наукових досліджень, участі в конференціях університету-партнера. Як результат, було підготовлено та підписано двосторонній договір про співпрацю між факультетами природничих наук Університету Матейя Бела (Словаччина) та Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського (Україна).

За угодою про співпрацю з Технічним університетом Брауншвейг (Німеччина) з 14 по 27 червня 2009 року відбулася поїздка 15 студентів Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського до м. Брауншвейг. Ця подорож була профінансована за рахунок стипендії Німецької служби академічних обмінів (ОААБ).

З 23 квітня до 5 травня 2009 року начальник відділу міжнародних зв'язків КНУ імені Михайла Остроградського Андрій Маркевич у складі делегації програми «Відкритий Світ» по темі «Освіта», яку здійснює центр лідерства «Відкритий Світ» у співробітництві з організацією Американські Ради з міжнародної освіти: АСТК/АССЕLS, відвідав Сполучені Штати Америки. Програма «Відкритий Світ» покликана зміцнювати взаєморозуміння й співробітництво між Україною та Сполученими Штатами, шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами та обмінятися досвідом, ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань. Під час візиту відбулися робочі збори та зустрічі української делегації з провідними фахівцями у галузі освіти, політиками, представниками державних та громадських установ Сполучених Штатів Америки. На базі Umpqua Community College (UCC) Roseburg, Oregon українська група ознайомилася з системою вищої освіти в штаті Орегон, із системою фінансування освіти, правилами розробки та впровадження навчальних планів, роллю факультетів в закладах вищої освіти. На завершення робочого візиту, були представлені та розглянуті ряд пропозицій і рекомендацій, спрямованих на установлення партнерських відносин між освітніми закладами Сполучених Штатів Америки та КНУ імені Михайла Остроградського. Була укладена угода про створення консорціуму між Umpqua Community College, Ужгородським національним університетом та КНУ імені Михайла Остроградського. Налагоджені контакти з представниками наступних організацій, щодо можливого залучення КНУ до різних міжнародних проектів: Академія розвитку через освіту, пані Поулін Передері та пані Стейсі Поллак; Національний Фонд Миру, пані Джені Ґрір; Фундація Україна – США, віце-президент Фундації, пан Джон Кунь.

З 20 до 29 червня 2009 року кращі студенти факультету природничих наук Кременчуцького національного університету, які навчаються за напрямом 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища і раціональне природокористування», відправилися до м. Банська Бистриця (Словаччина) для проходження навчальної практики в рамках міжнародного договору про співпрацю між факультетом природничих ресурсів Університету Матея Бела у (Словаччина) і факультетом природничих наук Кременчуцького. державного політехнічного університету імені Михайла Остроградського. Метою проведення практики є набуття навичок, необхідних для дослідження і картографування екологічного стану типових ландшафтів на прикладі Середньої Словаччини в районі м. Банська Бистриця і прилеглих територіях. Під час практики студенти визначали джерела негативного впливу на довкілля регіону, оцінювали ступінь цього впливу і визначали шляхи поліпшення екологічної ситуації в Середній Словаччині.

24-29 червня 2009 року декан факультету управління Почтовюк А.Б. здійснив робочий візит до Університету Матейя Бела (м. Банска Бистриця, Словаччина), що проходив у рамках діючої двосторонньої угоди про співпрацю. У результаті цих зустрічей 29 червня 2009 р. була підписана двостороння угода про співпрацю між факультетом управління КНУ імені Михайла Остроградського та економічним факультетом Університету Матейя Бела. Ця угода відкриває шлях до широкого співробітництва між вищезгаданими факультетами, зокрема: обмін навчальними та науковими програмами; взаємний обмін викладачами і студентами для удосконалення викладацької діяльності; обмін досвідом науково-виробничої діяльності; проведення спільних досліджень в сферах, що викликають взаємну зацікавленість, співробітництво за обраними науково-дослідними проектами; загальна підготовка й опублікування монографій, навчальних посібників і науково-методичних робіт; обмін навчальними матеріалами і спеціальною літературою; організація і проведення спільних наукових і методичних конкурсів, виставок, конференцій та інших науково-методичних і культурних заходів; обмін інформацією про значні міжнародні конференції та симпозіуми; спільна участь у міжнародних програмах; опублікування статей і тез студентів та викладачів у збірниках і журналах. Також була досягнута домовленість між факультетом управління та політичним факультетом про підписання договору про співпрацю в майбутньому.

Страницы: 1 2 3 4

Більше про педагогіку:

Розминка, її завдання і порядок виконання
Нагадати тим, що вчаться, що в їх віці при заняттях фізичними вправами діти дуже часто отримували травми (розтягування м'язів і в'язок, удари вивихи і навіть переломи при падінні і так далі) особливо часто це трапляється з тими дітьми, які хочуть дуже швидко чомусь навчитися: дуже швидко пробігти, ...

Вплив Інтернет-залежності на виховання школярів
Комп`ютерна залежність розвивається швидше, ніж алкоголізм. Достатньо півтора року. Скільки дітей в Україні вже догралося до стану «ігроголіка», ніхто не підраховував. Але що їх багато – вже факт. Діти, які ночують у приміщенні комп`ютерних залів, – реальність сьогоднішнього дня. Наслідки для молод ...

Методи викладання іноземних мов
Відомості про вивчення іноземних мов відносяться до віддалених часів: в епоху розквіту культури в Сирії, стародавньому Єгипті, Греції, Римі іноземні мови мали практичне і загальноосвітнє значення через жваві торгові і культурні зв'язки між цими країнами. Їх роль не слабшала також і в період середнь ...

Університетська освіта

Університетська освіта

Навчальна дисципліна “Університетська освіта” є однією з нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки студентів.
Види та значення ігор

Види та значення ігор

Давно відомо, що при розвитку мислення і формуванні особистості важливу роль відіграє не тільки освітній фактор, але і характер ігрової діяльності.

Розділи

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educateua.com