Конспекти уроків із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Матеріали по педагогіці » Особливості вивчення змістової лінії: "Властивості та відношення предметів. Лічба" на уроках математики в початковій школі » Конспекти уроків із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Страница 3

II. Повторення вивченого матеріалу.

1. За вправою 3 учні дають відповіді на запитання; називають звірят від найвищого до найнижчого і навпаки.

Використовуємо малюнки, зроблені на комп’ютері.

2. Робота в зошиті.

Учні малюють рядок ялинок, чергуючи вищі й нижчі.

Вчитель виконує ту саму роботу на комп’ютері.

III. Підсумок уроку

Учитель демонструє на комп’ютері предметні малюнки: яблуко, грушку, сливу, буряк, персик.

– Назвіть предмети зліва направо по порядку, справа наліво; усі фрукти; усі овочі.

Закінчіть речення: "Усі, крім буряка, – .". "Буряк – це овоч, а решта – .".

Урок 4

Тема. Лічба предметів. Поняття "стільки ж", "великий – малий", "найбільший – найменший".

Мета. Учити порівнювати групи предметів за кількістю на основі встановлення взаємно-однозначної відповідності. Закріпити поняття "великий – малий", "найбільший – найменший". Вправляти в написанні елементів цифр.

Хід уроку

І. Повторення вивченого матеріалу

1. Фронтальна робота з лічильним матеріалом.

– Сьогодні до нас на урок прилетів на лебеді Івасик-Телесик. Він летів через осінній ліс і зібрав букет листя (на комп’ютері зображені різні листки). Листки яких дерев ви бачите? (Клена, берези, липи, дуба .) Скільки кленових листків? Березових? .? Скільки є зелених листків? Жовтих? Червоних?

2. Гра "Курка та курчата". Учитель промовляє слова:

Вийшла курка за поріг

Погуляти у дворі.

А за нею хлоп’ятка й дівчатка,

Жовтенькі курчатка.

Квокче їм курка: "Кудах-тах-тах,

Не ховайтесь у кущах".

Курка клює кілька разів (учитель стукає олівцем по парті різним учням, а вони рахують мовчки і кажуть, скільки разів він стукнув). У цю гру можна грати в масках. Куркою може стати будь-яка дитина.

3. На набірному полотні вчитель виставляє двома множинами 6 їжачків і 6 грибів.

– Чи однакова кількість їжачків і грибів? Як про це можна дізнатись? (Порахувати.) А як по-іншому, не рахуючи? (Утворити пари.)

Один учень виходить до дошки, розставляє їжачків у рядок і кожному "наколює" по грибу.

Який висновок можна зробити? (їжачків і грибів однакова кількість.)

Фізкультхвилинка

II. Вивчення нового матеріалу

Пояснення нового матеріалу

1. Речення про їжачків можна сказати й по-іншому: їжачків стільки ж скільки грибочків; грибочків стільки ж, скільки їжачків.

Учитель виставляє на набірному полотні два ряди кружечків один піл одним: 5 синіх і 4 зелені.

– Чи всі сині кружечки мають пару?

– Чи можна тепер сказати, що синіх кружечків стільки ж, скільки зелених?

2. Робота в зошитах.

а) – Обведіть у рядку 5 клітинок. Намалюйте кружечків стільки, скільки обвели клітинок. У нижньому рядку намалюйте стільки трикутників, що їх було більше, ніж кружечків.

б) Письмове виконання вправ 1, 3 підручника (с. 6).

Динамічна пауза

III. Закріплення понять "великий – малий", "найбільший – найменший"

1. Учитель виставляє на столі 5 великих кубиків і 7 малих. Пропонує учням полічити спочатку великі кубики, а потім – малі.

2. 3а вправою 2 підручника учні називають тварин від найбільшої до найменшої й навпаки; з’ясовують, що мишенята однакові.

Страницы: 1 2 3 4

Більше про педагогіку:

Взаємодія вчителів з батьками
Дбаючи про ефективну взаємодію з батьками, учитель повинен враховувати важливість таких чинників: 1. Запрошення батьків до співробітництва. Часто вчитель вважає, що батьки перебувають в опозиції до нього. Намагаючись запобігти можливим запереченням з їх боку, він починає розмову в директивному тоні ...

Тенденції розвитку вищої університетської освіти в Франції
З урахуванням явищ глобалізації та континентальної інтеграції виявлено такі тенденції розвитку вищої освіти у Франції: перетворення елітарної вищої освіти на загальну, кількісне зростання контингенту студентів та їх мобільності, подовження тривалості обов’язкової освіти, ускладнення структури вищої ...

Властивості тестів
Тести повинні мати такі властивості: валідність (адекватність, обґрунтованість); визначеність (загальноприйнятість); надійність; практичність; легкість використання; прогностична цінність. Валідність тесту відображає, що власне тест повинен визначити та як добре він це робить; показує, в якій мірі ...

Університетська освіта

Університетська освіта

Навчальна дисципліна “Університетська освіта” є однією з нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки студентів.
Види та значення ігор

Види та значення ігор

Давно відомо, що при розвитку мислення і формуванні особистості важливу роль відіграє не тільки освітній фактор, але і характер ігрової діяльності.

Розділи

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educateua.com