Конспекти уроків із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Матеріали по педагогіці » Особливості вивчення змістової лінії: "Властивості та відношення предметів. Лічба" на уроках математики в початковій школі » Конспекти уроків із використанням комп’ютерних дидактичних засобів

Страница 1

Урок 1.

Тема. Лічба предметів. Поняття "лівий – правий", "верхній – нижній", "довгий – короткий", "однакової довжини".

Мета. Ознайомити дітей із предметом математика, підручником, зошитом. Уточнити значення понять "лівий – правий", "верхній – нижній", "довгий – короткий", "однакової довжини".

Хід уроку

І. Бесіда про предмет математики, підручник і зошит з математики

– Діти! Сьогодні ви вперше прийшли на урок математики. На цей урок до нас завітав і Котигорошко (учитель виставляє ляльку або малюнок Котигорошка). Йому дуже цікаво, що ви будете робити на уроках математики. Хто з вас знає? (Діти відповідають, а вчитель доповнює).

Перед вами лежить книжка. Це підручник з математики. Розгляньте обкладинку книжки. Що на ній намальовано? Що написано? Погортайте сторінки підручника. Що ви на них побачили? (Малюнки, цифри). Знайдіть першу сторінку. Хто на ній зображений? (Кенгуру).

На уроках математики ми будемо писати в зошитах у клітинку. (Учитель розповідає, як користуватися зошитом).

Учні під керівництвом вчителя пишуть (обводять) рядок квадратиків чи паличок.

Фізкультхвилинка

II. Знайомство з поняттями "лівий – правий", "верхній – нижній", "довгий – короткий", "однакової довжини"

1. Бесіда.

– Підніміть вгору праву руку; ліву. Торкніться парти лівим коліном, правим коліном. Встаньте і поверніться праворуч, ліворуч. Хто сидить біля вас праворуч, ліворуч?

Учитель ставить на стіл ляльку спиною до дітей. Біля її правої ноги кладе кубик, а біля лівої – м’яч.

– Що розташоване праворуч від ляльки? Що ліворуч? Учитель повертає ляльку лицем до дітей.

– Що тепер розташоване праворуч від ляльки? Що ліворуч?

2. Робота з комп’ютером.

Лічба в межах 10. Використовуємо малюнки, які діти мають полічити зліва направо і навпаки.

Учитель виставляє комп’ютері 5 іграшок, а потім – 7 трикутників і пропонує учням порахувати спочатку фігури, а потім предмети. Діти рахують хором. Далі вчитель повторює подібні вправи, викликаючи окремих учнів. При цьому звертає увагу дітей на те, що кожен предмет при лічбі називається один раз і не можна пропускати жодного предмета; рахувати можна в будь-якому порядку, і щоразу останній з названих числівників дає відповідь на запитання, скільки предметів у даній групі.

Див. додаток 1. (малюнки з даної роботи).

Фізкультхвилинка

III. Підсумок уроку

Урок 2.

Тема. Лічба предметів. Порівняння предметів за величиною ("більший – менший"). Підготовчі вправи до написання цифр

Мета. Уточнити значення понять "більший – менший", "найбільший", "найвищий" "найширший". Учити дітей орієнтуватися у просторі, вживати слова "спереду" "позаду", "поруч", "між", "під", "над", "на". Вправляти їх у лічбі предметів.

Хід уроку

I. Усна лічба

1. Учні вправляються в лічбі (у межах 10) лічильного матеріалу, викладеного на магнітній дошці.

а) Гра "Скільки?". Учитель показує на комп’ютері мишею 8 будильничків, а діти рахують хором. Далі вчитель показує гриби в іншому порядку, а діти знову рахують. Після цього, виймаючи гриби по одному в будь-якому порядку, він знову пропонує порахувати грибі хором. З’ясовується, що і в цьому випадку отримали те ж число.

Страницы: 1 2 3 4

Більше про педагогіку:

Ігротехнології
За короткий історичний період на Україні, відбулися глибокі зміни в різних сферах життя. З нововведень, що торкнулися життя й інтересів людей різного віку, необхідно окремо виділити оволодіння комп'ютерами. Крім практичного використання в роботі і побуті, спостерігається захоплення комп'ютерними іг ...

Психолого-педагогічні особливості
Діалогічне мовленнєве спілкування психологи розглядають як особливий вид мовленнєвої діяльності. О.О.Леонтьєв вказує на те, що мета і мотив стимулюють, спонукають до мовлення, визначають зміст мовлення і його форму. Діяльність характеризується певним мотивом і певною метою. Все, що ми говоримо у по ...

Поняття та сутність компетентності
Традиційно мета шкільної освіти визначалася набором знань, умінь і навичок, якими має оволодіти учень. Сьогодні такий підхід виявився недостатнім. Науковці з упевненістю говорять про кризу "зунівської" моделі освіти, називаючи серед причин те, що в сучасних умовах "старіння" інф ...

Університетська освіта

Університетська освіта

Навчальна дисципліна “Університетська освіта” є однією з нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки студентів.
Види та значення ігор

Види та значення ігор

Давно відомо, що при розвитку мислення і формуванні особистості важливу роль відіграє не тільки освітній фактор, але і характер ігрової діяльності.

Розділи

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educateua.com