Конспекти спортивних ігор для занять з фізичного виховання в старшій групі ДНЗ

Матеріали по педагогіці » Педагогічні умови використання спортивних ігор у практиці роботи з фізичного виховання дошкільного навчального закладу » Конспекти спортивних ігор для занять з фізичного виховання в старшій групі ДНЗ

Страница 1

1. Ігри-вправи для підготовки до спортивних ігор

Візьми прапорець. На одній стороні 5-6 дітей, напроти кожного з них на відстані 2-2.5 м лежать прапорці. Діти стрибають на двох ногах вперед під слова вихователя "Приг-скок, приг-скок, ось він твій прапорець". Беруть прапорці, махають ними над головою і кладуть.

Тримайся міцно. Натягнути мотузок на такій висоті, щоб діти могли до неї дотягнутися, підвівши на шкарпетках. Узявшись за мотузок, дитина йде на шкарпетках, перехоплюючи руками.

Не промахнися. Діти шикуються в два-три круги, у кожного в руках по мішечку. В центрі круга на відстані 2,5 м від дітей - обруч. По сигналу вихователя діти кидають мішечок в обруч, прагнучи потрапити в нього. Вихователь відзначає тих, хто потрапив, потім діти біжать за мішечком [22].

М'яч об стінку. Гравці шикуються перед стінкою на відстані 3 м, в руках у кожного по одному малому м'ячу. По сигналу вихователя діти кидають м'яч об стінку і ловлять його двома руками після відскоку від землі.

2. Спортивні ігри з м’ячем для навчання грі в футбол,баскетбол, городки, теніс

1. Біг з естафетою

Після того як діти навчились передавати естафету паличку, можна провести змагання на швидкість і правильність передачі.

Гравець, пробігаючи по "коридору", повинен перекласти естафетну паличку або тенісний м’яч з правої руки в ліву, зробити поворот навколо стояків, і повернутися до своєї команди. Він оббігає свою команду з правого боку при зворотному бігу і передає естафетну паличку або м’яч гравцеві, який стоїть попереду, в праву руку, а сам стає в кінець колони.

Методичні поради

Якщо естафетна паличка (або м’яч) випала з рук передаючого або приймаючого, гравець повинен її підняти і продовжувати гру.

Пробігаючи "коридор", гравець повинен пробігти і по кільцях, розкладених у "коридорах".

На шляху гравця, що пробігає "коридором", встановлюють перешкоди – дві гімнастичні лави або натягують шнур.

Варіант 1 Б

Перед виконанням вправи у "коридорах" розкладають планки, встановлюють "сходинки". Правила в цьому варіанті ті самі.

Цей варіант гри можна проводити тоді, коли учні добре засвоїли вихід з низького старту.

Методичні поради

При прийманні естафетної палички гравець на стартовій лінії перед гімнастичним обручем приймає положення низького старту, у цьому разі, як для приймання естафетної палички з низького старту.

2. Передача м’яча під час бігу

Для проведення цієї гри треба мати волейбольні, баскетболі або набивні м’ячі (залежно від кількості команд). Гравець тримає м’яч обома руками перед грудьми, стоячи на стартовій лінії. За командою вчителя він пробігає по "коридору" і, повернувшись до команди, передає м’яч гравцеві, що стоїть попереду, а сам стає в кінець колони. Прийнятий м’яч є початком старту дальшого гравця.

Перемагає команда, яка першою виконала вправу.

Методичні поради

Команду, гравець якої випустив м’яч з рук, штрафують очком, а гравець, що зробив порушення, повинен підняти м’яч і продовжувати вправу.

Варіант 2 А

Після пробігання "коридору" гравець оббігає команду з правого боку і, передавши м’яч у руки гравцеві, що стоїть попереду, стає на лівий фланг команди. Правила гри варіанта "А" ті самі.

Варіант 2 Б

За 1,5 – 2 м від стартової лінії проводять другу лінію. Пробігши "коридор", гравець від другої лінії кидає м’яч гравцеві, який стоїть попереду, а сам стає в кінець колони.

Гравець має право передати м’яч тільки тоді, коли добіжить до другої лінії.

Методичні поради

Гру проводять після засвоєння матеріалу з ловіння і передавання м’яча обома руками від грудей.

3. Біг з наскакуванням на перешкоду

На відстані 6 – 7 м від лінії старту встановлюють гімнастичну лаву, на яку кладуть мати (1 – 2 шт.). мати повинні лежати також з обох боків гімнастичної лави. За командою вчителя гравець вбігає в "коридор", біжить до гімнастичної лави, наскакує поштовховою ногою на лаву; сильно відштовхуючись вперед-вгору або тільки вперед, приземлюється на мати і продовжує біг. Після повороту повторює вправу; прибігши до гравця, що стоїть попереду, доторкується до нього рукою, даючи цим йому старт, а сам стає в кінець колони.

Перемагає та команда, яка першою закінчила виконувати вправу.

Методичні поради

Гру проводять після того, як учні добре засвоїли матеріал з м’якого приземлення з перешкод. Біг з наскакуванням на перешкоду можна поєднати з передаванням естафетної палички або тенісного м’яча.

4. Услід за м’ячем

Команди рівняються по лінії, проведеній півколом. Учитель стоїть з м’ячем (волейбольним, баскетбольним або набивним) позаду команд на відстані 2 – 3 м від лівофлангових гравців. Давши команду "Руш!", він котить по підлозі м’яч, за яким біжать гравці обох команд, що стоять попереду; так повторюється для усіх гравців команд. Учасники, які закінчили прискорений біг, стають на лівий фланг команди, а учень який перший схопив м’яч, повертає його вчителеві.

Страницы: 1 2 3 4

Більше про педагогіку:

Картографічні посібники у системі засобів навчання
Карта – це особливий спосіб відображення дійсності у вигляді просторової моделі, що містить багато відомостей для вивчення географії. В системі засобів навчання картографічні посібники займають центральне місце, що обумовлено специфікою предмету географії. Зараз створена матеріальна база, яка забез ...

Вікові особливості музичного розвитку дітей молодшого шкільного віку
Однією із цілей музичного виховання є музичний розвиток дитини. Музичний розвиток, вважала Н. Ветлугіна, - складне явище. Між його компонентами встановлюються різноманітні взаємозв'язки: між природними задатками і сформованими на їхній основі музичними здібностями; між внутрішніми процесами розвитк ...

Види іміджу
На ринку освітніх послуг між навчальними закладами України поступово виникає і посилюється конкуренція. Найбільш жорстка вона між так званими комерційними навчальними закладами, адже неодмінною умовою їх виживання є наявність достатньої кількості платоспроможних учнів чи студентів. Проблема конкуре ...

Університетська освіта

Університетська освіта

Навчальна дисципліна “Університетська освіта” є однією з нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки студентів.
Види та значення ігор

Види та значення ігор

Давно відомо, що при розвитку мислення і формуванні особистості важливу роль відіграє не тільки освітній фактор, але і характер ігрової діяльності.

Розділи

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educateua.com