Для дітей із заїканням характерний руховий неспокій, який проявляється в постійних і хаотичних рухах, наприклад присідання, підскакування, подьоргування тіла або кінцівок.
Цей неспокій може проявлятися і під час сну: здригування, постійна зміна пози.
Однією із зовнішніх ознак заїкання є порушення дихання. Не мовленнєве дихання, як правило, у заїкуватих поверхневе, ритм неспокійний, легко порушується при емоційному напруженні.
Порушення мовленнєвого дихання у них дуже різко виражене. Інколи дослідники схиляються відносити причину заїкання до порушення регуляції дихальної функції.
Прояви судомних запинок часто пов‘язані з фонетичними характеристиками звуків. До звуків, які частіше інших супроводжуються судомами, відносяться глухі і дзвінкі звуки, особливо [п], [т], [к].
Всі симптоми заїкання непостійні і часто змінюються. Зазвичай без спеціального логопедичного впливу заїкання посилюється. Однак у однієї дитини ступінь заїкання може змінюватися, тому що велику роль у цьому відіграють обставини і середовище в яких дитина спілкується. Наприклад, на одинці з собою, з іграшками дитина говорить без запинок, але присутність інших людей, особливо незнайомих дитині дуже негативно впливає на її мовлення. Розмова з людьми, з якими дитина почуває себе спокійно і впевнено, може не викликати труднощів, але розмова з незнайомцями, або тими кого дитина боїться чи соромиться, зразу підсилює заїкання.
Стан мовлення тісно пов‘язаний з загальним фізичним і емоційним фоном. Таким чином заїкання зазвичай підсилюється під час хвороби, при перевтомі, при збудженні від рухливих ігор. Спостерігаються також коливання проявів заїкання, які пов‘язані з погодою, порами року, умовами життя та харчування дитини.
Більше про педагогіку:
Заходи психологічної підтримки
розвитку академічних компетенцій
Заходи ці спрямовані на підвищення мотивації студентів на оволодіння академічними компетенціями, на розвиток їх інтелектуально-креативних, рефлексивних можливостей, пізнавальних інтересів. Результатом застосування цих заходів є формування індивідуального стилю діяльності, усунення розриву між проце ...
Вчена рада в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла
Остроградського
Вчена рада є постійно діючим колегіальним органом університету і утворюється строком до п’яти років. Вона діє відповідно до Статуту університету та Закону України «Про вищу освіту». Вчена рада даного університету є колегіальним органом і створюється для вирішення основних питань його діяльності в к ...
Розповідь про дитинство С.В. Ковалевської
У XIX столітті жила видатна жінка-математик Софія Василівна Ковалевська. Академік С.І.Вавілов сказав про неї: "З історії людства до Ковалевської не було жінки, рівної їй по силі і своєрідності математичного таланту". Софія Василівна народилась у Москві, а коли їй було вісім років, сім'я п ...