Дитячий садок вона розглядала як установу не лише педагогічну, а й соціально-національну. Його призначення ширше, ніж підготовка до школи і полягає у вихованні людини, свідомого громадянина своєї країни.
Висновки до першого розділу
1. До початку ХХ ст. селянство залишалося основною масою населення України. Самобутня сільська культура шліфувалась і передавалась з покоління в покоління в умовах сім'ї. Виховання дітей дошкільного віку завжди посідало центральне місце в родинній педагогіці. Жінка була в домі душею, а батько – головою.
Засобами виховного впливу служили як позитивні стимули, так і покарання. Виховним засобом була праця. У гурті діти проводили час в іграх, забавах. Такі дитячі гурти також виконували роль суспільного виховання. Сільська родина, як правило, складалася з трьох поколінь. Діду й бабці належало в ній почесне місце. Щовечора сільська родина незмінно збиралася в повному складі за столом. Патріархальний лад сільської родини був вагомим і поширеним виховним чинником.
2. У роки УНР було закладено основи нової національної школи, розпочалася українізація системи освіти. Українізація проводилася у складних політичних і соціально-економічних умовах. Перші дитсадки в Україні були започатковані наприкінці ХІХ ст. Відділ позашкільної освіти і дошкільного виховання очолила Русова С.Ф.
3. Русова С.Ф. 1917 р. заснувала перший український дитячий садок. Також ставить питання про єдність родинного і суспільного виховання. Вона чимало уваги приділяє практичній дитячій грі. Русова С.Ф. розглядала дитячий садок, як установу не лише педагогічну, але й соціально-економічну.
Більше про педагогіку:
Зміст роботи вчителя у процесі планування та підготовки до занять
Передбачаючи ознайомлення учнів з певними техніко-технологічними відомостями та залучення їх до виконання практичних робіт, програма трудового навчання, зокрема для 5-7 класів, не розкриває об’єктивно, які конкретно, скільки і в якій послідовності необхідно виконувати ті чи інші завдання. Це питанн ...
Результати експериментального навчання в класах з поглибленим вивченням
хімії
Для педагогічного експерименту ми взяли 9 хіміко-біологічний клас НВК (школи ліцею) № 28, що навчався в 2003 році і провели в ньому зріз знань. Потім взяли результати цбого ж зрізу знань, але отримані в 2002 році при роботі з таким же 9 класом, що поглиблено вивчав хімію. Перелік учнів подається в ...
Поняття та педагогічний зміст естетичного виховання
В суспільстві постійно здійснюється розвиток і зміна явищ матеріальної і духовної культури у взаємодії їх змісту та форми. Людина відображає реальну дійсність у єдності і протилежності не тільки раціонально, за допомогою узагальнень і понять, а й емоційно, шляхом створення художніх образів. Їх есте ...