Українсько-канадський проект "Демократична освіта"

Матеріали по педагогіці » Університетська освіта » Українсько-канадський проект "Демократична освіта"

Українсько-канадський проект "Демократична освіта" було створено з метою допомогти вищім навчальним закладам України створити програму з вивчення демократії, а також підтримати зусилля українських учених у дослідженні широкого кола питань, пов’язаних із розвитком демократії в Україні.

Проект розпочав свою роботу в Україні в лютому 1998 року. Його було створено за ініціативою професора Василя Кременя, який на той час очолював відділ гуманітарної політики в Адміністрації Президента України.

Проект виконується спільно Міністерством освіти і науки України та Центром вивчення демократії Університету Квінз, Канада. Директором проекту є професор Джордж Перлін, директор Центру вивчення демократії; адміністративний директор в Україні - Л. Марголіна. Головне джерело фінансування проекту - Канадське Агентство Міжнародного Розвитку (СІDА), значні фінансові внески буди також зроблені Університетом Квінз та Міжнародним Фондом "Відродження".

Головними напрямками діяльності Проекту, що забезпечують досягнення його мети, є:

Програма стажування українських учених у Канаді. З 1998 по 2010 рік в рамках проекту було організовано стажування 147 викладачів з різних регіонів України в Університеті Квінз, одному з провідних університетів Канади. Протягом перебування в Канаді учасники Проекту розробили курс з основ демократії для вищих навчальних закладів України та працювали над власними навчальними курсами з різних суспільних наук, які вони викладають.

Семінари підвищення кваліфікації викладачів. Проектом було організовано ряд інтенсивних семінарів з викладання курсу "Основи демократії", в яких взяли участь викладачі вищих навчальних закладів з усіх регіонів України. Крім того, було організовано спеціальні семінари з підвищення кваліфікації, в якому взяли участь викладаючи з університетів Міністерства внутрішніх справ України.

Пілотне викладання курсу "Основи демократії". Протягом 2010/2011 навчального року за наказом Міністерства освіти і науки України та сприянням Інституту вищої освіти АПН України було організовано пілотне читання курсу "Основи демократії" у двадцяти вищих навчальних закладах України. Всі викладачі, які викладали пілотний курс "Основи демократії", відзначили його особливу актуальність з огляду на процеси демократизації в Україні. Майже всі вони висловили бажання читати цей курс у майбутньому та зазначили, що курс буде включений до навчальних планів їхніх учбових закладів у наступному академічному році. Курс певною мірою сприяв мотивації студентів до участі у студентському самоврядуванні, готовності брати участі в обговоренні нагальних проблем академічного життя тощо. Відзначалось, що курс краще сприймається молодшою аудиторією і не потребує попередньої спеціальної підготовки.

Проект продовжує видання серій монографій та збірок статей, що містять переклади наукових робіт закордонних вчених з різних аспектів демократії. Ця серія стала допоміжним засобом для викладачів курсу з основ демократії у вищих навчальних закладах. Вже вийшли з друку наступні монографії: Р. Гакетт, К. Крос, "Політична комунікація та засоби масової інформації в демократичних суспільствах"; Е. Сенктон, "Системи міського управління"; В. Кімлічка, "Лібералізм і права меншин"; Дж. Сміт, "Роль законодавчої влади в ліберально-демократичних суспільствах"; Р. Уотс, "Федеративні системи"; Л. ЛеДюк, "Учасницька демократія: референдуми в теорії та на практиці", а також збірка доповідей, представлених українськими науковцями на міжнародній конференції "Розвиток демократії в Україні". Готуються до друку збірки статей, присвячені демократії перехідного періоду, правам людини, теоріям фемінізму тощо, а також збірка доповідей з II міжнародної конференції "Розвиток демократії та демократична освіта в Україні".

З метою стимулювати наукову співпрацю та створити мережу дослідників та викладачів, що працюють над профільними проблемами, в рамках проекту пройшли дві міжнародні конференції, присвячені розвитку демократії та демократичній освіті в Україні.

Більше про педагогіку:

Виготовлення кольорового тіста
Для виготовлення композицій використовуємо кольорове солоне тісто. Фарбуємо солоне тісто під час вимішування. Перший колір – білий /натуральне тісто по класичному рецепту/. Другий колір – коричневий. Його можна одержати додаючи при замішуванні звичайний какао-порошок або замість какао можна додати ...

Хімічні властивості металів
Характерною властивістю металів є їхня здатність лише віддавати електрони й утворювати вільні позитивно заряджені йони. Для металів не характерне утворення сполук, в яких вони мають негативний ступінь окиснення. Метали здатні заміщувати Гідроген у кислотах і утворювати солі. Отже, метали можуть бут ...

Нормативна база діяльності науково-дослідної частини
Науково-дослідна частина є структурним підрозділом Кременчуцького національного університету, створена для здійснення фундаментальних досліджень та прикладних розробок за рахунок бюджетних i позабюджетних коштів, а також науково-дослідних, дослідно-конструкторських i технологічних розробок за госпо ...

Університетська освіта

Університетська освіта

Навчальна дисципліна “Університетська освіта” є однією з нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки студентів.
Види та значення ігор

Види та значення ігор

Давно відомо, що при розвитку мислення і формуванні особистості важливу роль відіграє не тільки освітній фактор, але і характер ігрової діяльності.

Розділи

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.educateua.com