Методика проведення уроків фізичної культури з використанням рухових ігор

Матеріали по педагогіці » Досвід роботи вчителя фізкультури » Методика проведення уроків фізичної культури з використанням рухових ігор

Страница 1

Урок фізичної культури в 1-му класі

Завдання: 1. Навчити учнів виконувати перекати в групуванні вперед, назад.

2. Удосконалювання лазіння по гімнастичній стінці вгору і вниз однойменним способом.

3. Сприяти розвитку загальної витривалості.

І. 1. Шикування в одну шеренгу. Виконання стройових вправ, вивчених раніше.

2. Перешикування в колону по одному.

3. Ходьба, різновиди ходьби. Біг у повільному темпі до трьох хвилин з переходом на ходьбу. Виконання вправ на приведення організму у відносно спокійний стан.

4. Перешикування в чотири шеренги.

5. Загальнорозвивальні вправи (див. урок 27).

II. 1. Повторити виконання положення групування. Поділити клас на дві групи. Виконання вправи виконувати фронтальним способом.

2. Перешикувати клас на чо-тири-п'ять відділень. Повторити лазіння по гімнастичній стінці вгору і вниз однойменним способом. Виконання вправи повторити декілька разів. Звернути увагу учнів на допущені помилок під час виконання вправи.

3. Розвиток загальної витривалості. Біг по смузі перешкод (5 хвилин). Завдання уроку 27.

4. Рухлива гра "Садіння картоплі" (мал. 1). Клас поділяється на кілька команд. Команди стоять у колонах за лінією старту. З протилежного боку на відстані 10 — 15 м перед кожною командою накреслюється три кола. Гравці, що стоять першими в колонах, тримають мішечки з картоплинами (тенісними м'ячами). За сигналом вчителя гравці біжать і садять (кладуть) по одній картоплині в кожне коло. Другі біжать і збирають кожну картоплину. Повертаючись із зібраною картоплею, передають мішечок іншому гравцеві своєї команди. Перемагає команда, яка швидше посадить і збере картоплю. Гра повторюється кілька разів. Після закінчення підвести підсумки гри.

Рухлива гра "Веселі діти" (мал. 2). На відстані 15 —20 м креслять дві паралельні лінії — табори. У центрі майданчика — ведучий, а гравці розташовуються за лінією одного з таборів. За сигналом вчителя діти виголошують слова: Ми веселі малюки, Любим ігри залюбки. Ось і спробуй нас догнати, Раз, два, три — лови!

Після цих слів гравці перебігають до протилежного табору, а ведучий намагається доторкнутися рукою до когось із втікачів. Той, кого він торкнеться, відходить убік. Гру повторюють.

III. 1. Довільна ходьба по колу в колоні по одному з підніманням і опусканням рук вперед — в сторони (вдих — видих).

2. Вправи на увагу і зниження емоційного збудження.

3. Підсумки уроку.

4. Домашнє завдання: піднімання тулуба в сід (три підходи по 15 разів); згинання і розгинання рук в упорі лежачи від підлоги (три підходи 20 — 15 — 10 разів (хлопчики) і 15 — 10 — 5 разів (дівчатка)).

Мал. 2.

Урок фізичної культури у 2-му класі

Завдання:

1. Удосконалення виконання акробатичних вправ — перекат назад і вперед у групуванні.

2. Навчати учнів виконувати перекиди уперед.

3. Ознайомити дітей з рухливою грою "Попади в ціль".

4. Сприяти розвитку силових якостей.

І. 1. Провести гру "Швидко шикуйсь!". Повторити виконання стройових команд: "Направо!", "Наліво!", "Кругом!", "На місці — кроком руш!", "Клас, стій!".

2. Перешикування в колону по одному.

3. Ходьба, різновиди ходьби.

4. Біг, різновиди бігу.

5. Ходьба, перешикування для виконання комплексу вправ ранкової гімнастики.

Комплекс вправ ранкової гімнастики.

II. 1. Виконання перекату назад і вперед у групуванні.

2. Виконання перекиду вперед.

3. Розвиток силових якостей.

4. Рухлива гра "Попади в ціль". Клас поділити на чотири команди — дві команди дівчаток і дві команди хлопчиків (див. мал. 3). Кожна команда шикується в колону по одному за загальною лінією для метань.

Страницы: 1 2 3

Більше про педагогіку:

Стан право виховної роботи з молодшими школярами в сучасній школі
Особливе місце школи у правовому вихованні учнів визначається тим, що тут вони отримують перше уявлення про наше суспільство. Адже школа – це передусім соціальний інститут підготовки майбутнього громадянина, працівника, сім'янина, захисника Вітчизни. Саме в школі діти уперше по справжньому починают ...

Шляхи та методи розвитку мовленнєвих творчих здібностей у дітей дошкільного віку
Особливої важливості на сучасному етапі набуває процес розвитку мовленнєвих творчих здібностей у дітей старшого дошкільного віку. Існують різні методики та моделі розвитку мовленнєвих творчих здібностей. Теоретичними засадами побудови моделі навчання й експерименталь­ної методики виступили: концепт ...

Колір і деякі мовні засоби його творення
Художня література володіє широким арсеналом мовних засобів, їх світ – багатий та різноманітний. Важливу роль для повного відображення картини світу відіграють засоби, котрі позначають колір, оскільки колір не лише прямо вказує на забарвлення, а здатний набувати переносних значень і навіть символіч ...

Університетська освіта

Університетська освіта

Навчальна дисципліна “Університетська освіта” є однією з нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки студентів.
Види та значення ігор

Види та значення ігор

Давно відомо, що при розвитку мислення і формуванні особистості важливу роль відіграє не тільки освітній фактор, але і характер ігрової діяльності.

Розділи

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.educateua.com