Висушування, запікання, підсмажування

Матеріали по педагогіці » Тістопластика як одна з технік ліплення в початкових класах » Висушування, запікання, підсмажування

Перш ніж поставити виріб у духовку для випікання, його слід підсушити декілька днів в кімнаті в теплому місці. Взимку для висушування дуже зручно використовувати батареї, а влітку – сонячне проміння. Якщо свіжо зліплені вироби одразу поставити запікатись, то вони деформуються знизу, трішки надуваючись, і у вас не одержиться рівного дна, що зумовить незручності в оформленні роботи.

Починати висушувати вироби з тіста потрібно при дуже низьких температурах і жар добавляти поступово.

Рис 1.20

Виріб не повинен залишитись недосушеним, інакше з часом він може почати руйнуватися всередині і втратить свій зовнішній вигляд – зміниться колір та потріскається лак.

Якщо вироби одержались дуже об’ємними і для їх висушування потрібно багато часу та енергоносіїв, то можна після двох-трьох днів повітряного висушування поставити виріб в духовку ще на 1-2 години з температурою 500С, а потім ще раз на 2-3 години з температурою 750С.

Рис 1.21

Виключивши духовку залишіть в ній виріб на ніч. Вранці добре підсушені зовні фігурки легко відділяються від фольги і не обпікають руки. Фігурки потрібно перевернути і продовжувати випікання. Перевертаючи фігурки, можна за допомогою ножа охайно вийняти зайве тісто. Це зменшить вагу виробу і скоротить час випікання. Але не слід виймати багато тісто, тому що виріб може втратити якість і при подальшому запіканні.

Велику роль при запіканні виробу має колір жаровні: світла жаровня відбиває тепло, що затримує висушування деталей, на темній жаровні, навпаки, відбувається швидше.

Якщо виріб уже достатньо зажарився, але не зовсім висох всередині, то перевернувши його іншою стороною, можна досушити чи в духовці, чи на батареї.

Підрум’янювання проводиться при температурі 180-2000С, постійно контролюючи процес щоб запобігти підгорянню виробів. При підрум’янюванні виробів слід пам’ятати, що чим вище стоїть жаровня в духовці, тим темніші будуть високі частини виробу. А якщо жаровня стоїть в самому низу духовки, то в першу чергу підрум’яняться більш тонші частини виробу. Інколи різну ступінь підрум’янювання можна використовувати для досягнення більшої живописності виробу.

Буває і так, що великий виріб запікся нерівномірно і бажано б підрум’янити окремі його частини. В такому разі накрийте фольгою найбільш темні частини і знову поставте виріб у духовку.

Щоб висушити виріб можна обійтись і без духовки, користуючись батареєю чи літнім сонечком. В такий спосіб ви витратите багато часу і у готових виробів не буде гарного золотистого кольору. Добре сушити на сонці чи батареї кольорове тісто так, як харчові барвники можуть змінити свій колір при високих температурах. При висушуванні та запіканні виробів із кольорового тіста, температура в духовці не повинна перевищувати 1250 С. це не відноситься до тіста. В яке був домішаний какао-порошок чи розчинна кава.

Більше про педагогіку:

Розповідь про дитинство С.В. Ковалевської
У XIX столітті жила видатна жінка-математик Софія Василівна Ковалевська. Академік С.І.Вавілов сказав про неї: "З історії людства до Ковалевської не було жінки, рівної їй по силі і своєрідності математичного таланту". Софія Василівна народилась у Москві, а коли їй було вісім років, сім'я п ...

Роль історії науки при вивченні дисциплін навчального плану загальноосвітніх закладів
Система освіти являє собою особливу сферу соціальної практики, в якій, з одного боку, здійснюється відтворення накопичених у минулому знань, а з іншого – закладається і визначається образ майбутньої життєдіяльності як окремої особистості, так і всього суспільства в цілому, маючи подвійну часову спр ...

Сучасні принципи побудови вищої освіти США
У США нараховується кілька тисяч найрізноманітніших ВНЗ, які можна класифікувати багатьма способами. Так, за формою фінансування їх поділяють на дві групи: більшу за чисельністю групу становлять приватні заклади (оплата студентів за навчання, самофінансування ВНЗ, приватні пожертвування, спонсорств ...

Університетська освіта

Університетська освіта

Навчальна дисципліна “Університетська освіта” є однією з нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки студентів.
Види та значення ігор

Види та значення ігор

Давно відомо, що при розвитку мислення і формуванні особистості важливу роль відіграє не тільки освітній фактор, але і характер ігрової діяльності.

Розділи

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educateua.com