Інструменти та складові для роботи з солоним тістом

Матеріали по педагогіці » Тістопластика як одна з технік ліплення в початкових класах » Інструменти та складові для роботи з солоним тістом

Із солоного тіста можна виготовити вироби різного рівня складності і для такої роботи не потрібно ніяких спеціальних інструментів. Краще всього ліпити руками чи використовувати інструменти, які є на кожній кухні.

Рис 1.7

Це – качалка, жаровня, склянка з водою, пензлик для змочування тіста, ситечко, формочки для тіста, фольга, ножик, стеки. Завжди під рукою повинна бути мука, дошка для роботи з тістом, ємкість для миття рук та серветка.

Малюнок на деталі наносять за допомогою різних пристосувань, які є під рукою: зубочистки, рельєфні ґудзики, гребінці, коліщатко для копіювання викрійок, насадки для кондитерського шприца. (Рис 1.7, 1.8)

Рис 1.8

Складові солоного тіста

Для замішування солоного тіста нам потрібно: мука, сіль, вода.

Мука. Краще всього використовувати білу пшеничну муку вищого ґатунку. В такій муці достатньо клейковини та і колір випечених виробів порадує око.

Сіль. Завдяки вмісту солі тісто добре тримає форму при ліпленні, а готовий виріб буде надійно захищений від плісняви та гризунів. Для того, щоб вироби з солоного тіста мали рівну та гладеньку поверхню ми використовуємо сіль дрібну «Екстра».

Вода. Для приготування солоного тіста ми використовуємо водопровідну воду. Якщо для замішування тіста використати льодяну воду, то тісто буде більш пластичним.

Замішувати тісто краще в глибокій мисці поступово підсипаючи у воду з сіллю просіяну муку. При замішуванні тіста з добавками потрібно в мисці змішати сіль з крохмалем або клеєм і залити суміш водою, перемішати і невеликими частинами добавити муку. З практики своєї роботи можу сказати, що найбільш якісним є такий склад солоного тіста:

мука – 300 г /1 склянка/

сіль – 300 г /1 склянка/

вода – 200 г /200 мл/

Якість матеріалу можна покращити:

додаючи в такий рецепт 1 ст. ложку картопляного крохмалю, обов’язково просіявши його, щоб не було грудочок, збільшимо пластичність матеріалу;

додавши 1-2 чайні ложки шпалерного клею покращимо міцність виробів.

Рис 1.9

Солоне тісто для ліплення повинно бути достатньо крутим, тому вимішувати його краще на столі, добре розминаючи, роблячи тісто однорідним і пластичним. При вимішуванні густоту тіста можна регулювати: якщо починає кришитись, то в нього слід добавити воду, а якщо дуже м’яке – досипати сіль і муку, зберігаючи їх пропорції. Вимішувати потрібно до тих пір, поки тісто стане пластичним і податливим. Вимішане тісто слід покласти на 2 години в холодильник. Охолодившись воно стане більш пластичним і однорідним.

Більше про педагогіку:

Стилі та моделі педагогічного спілкування
Однією з характеристик педагогічного спілкування є його стиль. Під індивідуальним стилем педагогічного спілкування В.С. Мерлін розуміє цілісну систему операцій педагогічного спілкування, що забезпечує ефективну взаємодію вчителя з учнями, опосередковану цілями, завданнями педагогічної діяльності та ...

Класифікація родин за особливостями взаємовідносин між батьками та дітьми
За всієї багатоманітності родин, що живуть сьогодні в Україні, вони з точки зору взаємин між батьками та дітьми можуть бути умовно поділені на кілька груп, які по- різному впливають на соціальний розвиток дитини, а саме: 1. Родини, в яких побутують дружні стосунки. Батьки добре знають, чим цікавить ...

Методика формування природознавчих уявлень
Процес пізнавальної діяльності розпочинається із сприймання окремих явищ, предметів, подій, які відбуваються через відчуття окремих ознак або властивостей, що діють на аналізатори суб’єкта. Так, наприклад, під час першого знайомства з квіткою у дітей утворюються різні відчуття: це колір, форма, зап ...

Університетська освіта

Університетська освіта

Навчальна дисципліна “Університетська освіта” є однією з нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки студентів.
Види та значення ігор

Види та значення ігор

Давно відомо, що при розвитку мислення і формуванні особистості важливу роль відіграє не тільки освітній фактор, але і характер ігрової діяльності.

Розділи

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.educateua.com