Виховувати у школярів громадянську відповідальність за стан рідної природи, залучати їх до охорони і відтворення природних багатств - одне з актуальних завдань сьогодення.
Життя та діяльність людини, як і кожного живого організму, проходить в умовах певного середовища.
Взаємодія дитини з природою дає не тільки позитивні, а й негативні наслідки. Втрати, що їх при цьому зазнає природа, лише частково можуть бути компенсованими самою природою. Як правило, порушений стан у природі відновлюється протягом тривалого часу. Нерідко більшість таких порушень взагалі неможливо відновити без сторонніх зусиль.
Чим охорона природи та як вона пов’язана з екологією?
Природоохоронна школярів у літніх таборах – це система науково обґрунтованих заходів, спрямованих на збереження, раціональне використання і розвиток природних продуктивних сил природи в інтересах суспільства.
На основі цього можна виділити таку класифікацію охорони природи:
Охорона атмосферного повітря (Заходи попередження забруднення повітря)
Охорона водних ресурсів (Насліди забруднення водойм)
Охорона ґрунтів (Причини руйнування ґрунтів)
Охорона лісів і рослинних ресурсів (Відновлення лісу)
Охорона флори і фауни (Прямий і непрямий вплив людини на природу)
Однією найнеобхіднішою та обов’язковою умовою є спілкування учнів з природою. Саме на цьому В.О. Сухомлинський загострював свою увагу.
Спілкування забезпечує органічну єдність розумового, трудового, морального, естетичного, емоційного сприйняття особистості, становлення гармонійного розвитку дитини. Важливість такого положення полягає в тому, що гармонійність і цілісність особистості об’єктивно передбачає високий рівень її екологічної культури, а суб’єктивно – забезпечується єдністю та взаємопроникненням вільного часу для підлітка у взаємодії з природою. Виходячи з цього спілкування природою сприяє цілісному та гармонійному формуванню особистості.
Більше про педагогіку:
Врахування психологічних особливостей молодших школярів у процесі
організації самостійної роботи
Організація самостійної роботи учнів на уроці вимагає від учителя врахування їх психологічних особливостей: сприймання, пам’ять, мислення, увага і ін. У процесі засвоєння знань важливу роль відіграють такі психічні процеси, як сприймання, мислення, пам’ять, увага та ін. У молодшому шкільному віці с ...
Структура університету
Паризький університет складається з семи кафедр і факультетів: хімія, інженерія, математика, медицина, фізика, науки про життя, науки про землю, навколишнього середовища та біорізноманіття. До його складу входить 8 факультетів: Інститут психології з близько 100 різними лабораторіями (66 відносяться ...
Система проблемних завдань на уроках праці
Дослідження, проведені вченими, показують, що справжня активізація пізнавальної діяльності учнів і розвиток їхніх розумових здібностей можливі лише під час розв'язання доцільно організованої системи проблемних завдань. Використання окремих проблемних ситуацій у навчанні може деякою мірою активізува ...