Психологічна характеристика мотивів і залежність успішності навчання

Матеріали по педагогіці » Педагогічна діяльність. Мотивація учнів » Психологічна характеристика мотивів і залежність успішності навчання

Страница 8

Друга модель працює так: учитель ставить перед кожним учнем індивідуальні завдання, орієнтовані на його можливості, меті. Учень або вибирає ці мети, або ставить їх перед собою самостійно, або виробляє їх разом із учителем у режимі співробітництва. По цих індивідуальних нормах учитель і сам учень оцінюють отримані результати. Тому що ці норми відповідають можливостям учня й нерідко їм самим і встановлені, то підсумки пояснюються внутрішньо контрольованими причинами (зусиллями, старанням).

Такий характер пояснень при наявності відповідальності за виконувану справу створює високу мотивацію й інтерес до навчання. Учитель заохочує й підкріплює досягнення учня, порівнюючи їх не з результатами інших учнів, а цього ж власними, побудованими на його минулих успіхах і невдачах індивідуальними стандартами. Підсумком подібної стратегії навчання є зростання привабливості успіху, упевненості у своїх силах і як результат - оптимальна мотивація й успішне навчання.

6. Особистість учителя й характер його відношення до учня. Сам учитель повинен виявляти собою зразок внутрішньо мотивованої діяльності досягнення. Тобто це повинна бути особистість із яскраво вираженим домінуванням любові до педагогічної діяльності й інтересом до її виконання, високим професіоналізмом і впевненістю у своїх силах, високою самоповагою.

7. Використання мотиваційного тренінгу або курсів розвитку й зміни мотивації. Багато сторін мотивації досягнення пов'язані із суб'єктивним поданням людини про мети діяльності й труднощі їхнього досягнення, пр самому себе й свої здатності, про рівень своїх результатів і можливих причин їхнього одержання.

Ці подання людини або "когнітивні оцінки людини" відносно мінливі й динамічні. Тому на них можна впливати, їх можна змінювати і як результат - коректувати процес мотивації.

Страницы: 3 4 5 6 7 8 

Більше про педагогіку:

Казка і її значення у розвитку молодших школярів
З давніх-давен великою популярністю у дітей користується казка. Казка – це прозовий жанр усної народної поезії, у якому реальна дійсність, народні мрії та прагнення зображені за допомогою вигадки, фантастики. Назва казка походить від слова «казати». Дійсно, у казках народ «розказав», розповів про с ...

Можливість упровадження плоско-рельєфного різьблення на заняттях профільного навчання старшокласників
Учні 10-11 класів технологічного профілю можуть навчатися за такими спеціалізаціями (наказ Міністерства освіти і науки від 01.10.2008 № 893): Технологія деревообробки. Технологія металообробки. Основи дизайну. Технологія кулінарії. Технологія швейної справи. Технологія художньої обробки матеріалів. ...

Діяльність в контексті свята
Враження дитинства часто залишаються в пам'яті на все життя. Їх яскравість і багатство можуть зігріти і прикрасити душу людини на довгі роки. У загальний ланцюг радісних настроїв, незабутніх емоцій дитинства свої особливі відчуття і переживання вносять свята. Свята – це радість спілкування, радість ...

Університетська освіта

Університетська освіта

Навчальна дисципліна “Університетська освіта” є однією з нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки студентів.
Види та значення ігор

Види та значення ігор

Давно відомо, що при розвитку мислення і формуванні особистості важливу роль відіграє не тільки освітній фактор, але і характер ігрової діяльності.

Розділи

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educateua.com