Українські народні традиції морального виховання

Матеріали по педагогіці » Українська народна музика в традиціях морального виховання » Українські народні традиції морального виховання

Страница 7

Важливу роль відіграє хліб в обрядах та звичаях українців. Він з людиною від народження і до смерті. З хлібом ідуть на родини, хрестини, новосілля, сватання. На знак згоди дівчина подає хліб на вишитому рушнику сватам, хлібом і зустрічають молоде подружжя.

З хлібом-сіллю на вишитому рушнику зустрічають в Україні найпочесніших гостей.

Він – ознака гостинності українського народу. З хлібом на вишитому рушнику йшли оглядати поле, сіяти, жати. На його честь складено багато пісень, сповнених відданості й любові.

Наступний символ України – калина – найулюбленіший кущ українського народу.

За традицією, кущ калини садили біля хати — щоб вівся рід. Однак калина це не тільки окраса оселі, а й духовний символ, спадщина українського народу. З давніх-давен вона відіграє неабияку роль у весільних обрядах: з неї плели гірлянди, прикрашали світлиці, весільні столи,коровай. Калинові букети ставили перед молодими, бажаючи їм вічної краси і міцного кохання.

"Без верби і калини нема України", – говорять у народі. Калина – символ нев'янучої краси, кохання, рідної землі, нашої вродливої України.

Ще один народний символ України – лелека. Він символізує семейний затишок, благополуччя, вірність своєму краю.

Народні ігри – це історія народу, оскільки вони відображають соціальне життя кожної епохи.

Іграшки – це галузь українського народного мистецтва.

Народні керамічні, дерев'яні та плетені іграшки були переважно побічним промислом у системі основного виробництва - гончарства, художньої деревообробки чи плетіння виробів. За традицією, де виготовляли побутові речі на продаж, там, водночас, створювали їхні маленькі моделі, що відрізнялися від справжніх хіба що масштабом.

Від давніх українських іграшок ХІV-ХVIII ст. майже нічого не збереглося. До нас дійшли переважно керамічні й дерев'яні зразки, датовані XIX ст. – "лялька", "кінь", "вершник", "птах" тощо.

Отже, народна педагогіка насичена традиціями и має величезний багаж засобів та способів для розвитку та виховання у дитини найголовніших моральних якостей, які потрібні для життя та достойного співіснування у сучасному суспільстві. Українська культура насичена величезною кількістю традицій, обрядів, символів. Знайомлячи та вивчаючи з дітьми народну творчість, вчитель прищеплює дитині любов, повагу, патріотизм по відношенню до своєї країни та свого народу і таким чином закладає надійний фундамент морального виховання.

Проаналізувавши літературу з теми дослідження, було визначено:

1) сутність морального виховання;

2) виявлена специфіка народного морального виховання;

Розглядаючи сутність морального виховання, були виявленні такі поняття як моральність, моральна культура, моральна норма, моральний ідеал, а також розкриті такі поняття як національні, сімейні та громадянські цінності. Всі ці поняття всебічно охарактеризовують моральні якості, які варто прищеплювати та виховувати вчителю у своїх учнях. Дитина, яка дорожить сімейними цінностями – шанує і національні цінності. Вчитель, який виховує в собі моральні ідеали – є взірцем для наслідування, саморозвитку і є одною з головних рушійних сил у вихованні моральних якостей дитини. Прищеплюючи дитині моральні цінності – вчитель неодмінно знайомить її з культурою нашого народу.

Страницы: 2 3 4 5 6 7 8

Більше про педагогіку:

Ранкова гігієнічна гімнастика основа здорового способу життя дітей молодшого шкільного віку
Організація виконання дітьми вдома фізичних вправ має велике значення для гармонійного поєднання сімейного та суспільного фізичного виховання. Ці вправи необхідний додаток до уроків фізичної культури, а також до фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів у яких діти беруть участь. Життєва ...

Лабораторні роботи з землеробства
Завдання та зміст лабораторних занять. Завдання полягає в тому, щоб допомогти студенту більш ефективно виконати програму лабораторних занять з курсу Землеробства, закріпити та поглибити знання з теоретичного курсу. Мета запропонованих лабораторних занять з Землеробства слідуючи: 1. Ознайомити студе ...

Планування системи моніторингу
Планування моніторингових досліджень здійснюється в рамках навчальної теми, що є дидактичною одиницею тематичного оцінювання. Робота з планування здійснюється на основі методичного аналізу теми по наступних аспектах: · терміни вивчення окремої теми (відповідно до вимог державних програм); · мета і ...

Університетська освіта

Університетська освіта

Навчальна дисципліна “Університетська освіта” є однією з нормативних дисциплін циклу гуманітарної підготовки студентів.
Види та значення ігор

Види та значення ігор

Давно відомо, що при розвитку мислення і формуванні особистості важливу роль відіграє не тільки освітній фактор, але і характер ігрової діяльності.

Розділи

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.educateua.com