Наведемо скорочений приклад уроку-гри, який спрямований на підвищення пізнавальної активності та ефективності навчання учнів.
Урок-подорож “Інтернет” є завершальним по темі “Передача інформації в комп'ютерних мережах” і призначений для систематизації знань учнів.
Тема уроку: Інтернет
Тип уроку: урок систематизації знань.
Форма уроку: урок – подорож.
Структура уроку:
Організаційний момент.
Мотивація навчання (створення проблемної ігрової ситуації).
Основна частина. Систематизація знань.
Висновки. Підсумок уроку.
Цілі уроку:
систематизувати знання учнів про основні інформаційні послуги мережі Інтернет;
здобуття додаткових знань по вивченій темі;
вдосконалення умінь і навиків по основних технологічних прийомах роботи на комп'ютері;
розвиток мислення школярів при вдосконаленні уміння знаходити інформацію, необхідну для вирішення проблеми, визначати достатність інформації, структурувати її;
виховання почуття колективізму, взаємовиручки, бажання прийти на допомогу у важких ситуаціях, підготовка школярів до практичної діяльності.
До цього уроку учні, за бажанням, готують повідомленняна 2–3 хвилини: “Що таке Інтернет”, “Електронна пошта”, “WWW”.
Вчитель готує комплект завдань і карту подорожі (рис.1) з прикріпленими до неї “листами” – завданнями.
Для створення позитивної мотивації навчання спочатку уроку створюється проблемна ігрова ситуація.
Хід уроку:
1. Урок починається з перевірки готовності учнів. Тема уроку доки не оголошується.
Вчитель:
– Нещодавно я одержала дуже цікавий лист і хочу вам його прочитати:
“Дорогі друзі! Прийшов час нам познайомитися. Запрошую вас в гості. Дорога буде довгою, але, думаю, ви її осилите. Пароль на вхід і карта додаються. Тримаєте курс на північ. В дорозі остерігайтеся вірусів. Спайдер.”
– Ви знаєте Спайдера? Ні? Я теж, але хочу з ним познайомитися. Ну що, відправимося в подорож? Але спочатку потрібно відгадати пароль.
Пропонується ребус. Відгадавши його, учні отримують тему уроку – “Інтернет”.
– Нам запропонували пройти по неосяжних просторах мережі Інтернет. Але перш ніж відправитися в дорогу, давайте пригадаємо, що таке Інтернет. А допоможуть нам в цьому наші експерти.
(Повідомлення “Що таке Інтернет”).
– Ну що, в дорогу? А куди ж нам йти далі? Поглянемо в листі: “тримаєте курс на північ”. Вперед!
2. Зупинка “Електронна пошта”
– Де це ми опинилися? Попали на електронну пошту. А чим електронна пошта відрізняється від звичайної?
Бесіда з класом “Переваги і недоліки електронної пошти”.
(Повідомлення учня “Електронна пошта”).
– У записці написано: “Відновите адреси користувачів і можете йти далі”.
На дошці завдання: (мал. 2). Учні виконують його в зошитах.
3. Зупинка “Інформаційний потік”
– Знову перешкода на дорозі. “Інформаційний потік”. І моста немає – знову віруси шкодять. Читаємо записку:
“1. Шляхом перестановки букв складіть слова, що відносяться до інформатики. 2. У отриманих словах визначите, яке слово зайве і в нім виберете потрібну ”.
Учні по парах виконують завдання. З отриманих букв всім класом складають слово “Павутина”. Переходять до наступного етапу.
4. Зупинка “Всесвітня павутина”
– Ми потрапляємо в “Павутину”. А при чому тут павутина? Ми ж в комп'ютерній мережі!
Більше про педагогіку:
Підходи до аналізу й оцінювання навчальної книги
Проблема аналізу й оцінювання навчальної літератури актуалізує таких три моменти: що саме перевіряти; якими способами збирати і класифікувати оцінну інформацію; як інтерпретувати отримані результати. Зрозуміло, що на сучасному етапі підручник зможе повноцінно реалізувати свої функції лише за умови ...
Підбиття підсумків заняття
Наприкінці заняття студенти : пояснюють значення термінів «соцреалістичний канон, еволюція культури, мілітаризм, революційна романтика, архетипи і т. д»; наводять приклади на поставлені їм питання, що стосується даної теми семінарського заняття (основні питання з даної теми, характеристика е ...
Основні методичні прийоми формування умінь і
навичок
Поширеним в дидактиці є поняття "прийом навчання". Прийом - це елемент методу, його складова частина, разова дія, окремий крок у реалізації методу або модифікація методу в тому випадку, коли метод невеликий або простий за структурою. У процесі навчання методи і прийоми використовуються в ...